Режим осушення в кондиціонері призначений для відведення вологи з квартири взимку і міжсезоння при сильній вологості. Так само може застосовуватися для виведення рідини з вологих приміщень типу підвалів.
Суть процесу полягає в проходженні теплого вологого повітря через холодний випарник внутрішнього блоку, який конденсує вологу через дренажну трубку. Вентилятор зовнішнього блоку при цьому видає тепле повітря.
Якщо блоки спліт-системи розташовані всередині приміщення, відведення конденсату можна зробити через унітаз. Проводимо до нього дренажну трубку діаметром 16 мм. Настінний блок розміщуємо вище рівня унітазу.
Щоб активувати режим Dry на кондиціонері, потрібно натиснути кнопку Mode, поки не з’явиться значок із трьома крапельками. Далі виставляємо з пульта мінімальну температуру 16С. Швидкість обертання вентилятора (fan) не регулюється і залишається на мінімальних обертах. При цьому ми можемо змінювати положення вертикальної шторки кнопкою swing.
Продуктивність режиму dry безпосередньо залежить від температури кімнати. Якщо температура приміщення буде нижчою за 20 градусів, то процес осушення відбуватиметься дуже повільно. Максимальний ефект досягається при великій різниці температур кімнати і випарника внутрішнього блоку.
Під час оштукатурювання стін взимку, волога з шару штукатурки прагне до поверхні, а потім конденсується на вікнах. Звичайне відкривання вікон на провітрювання не допоможе, оскільки волога з вулиці в нічний час осідає на стінах. У підсумку штукатурка сохне понад місяць і є ризик утворення цвілі та грибка.
Осушити штукатурку кондиціонером у режимі Dry можна, поставивши зовнішній і внутрішній блоки спліт-системи (можна б/в, так дешевше) посередині квартири. Опалення в приміщенні має бути ввімкнене на максимум. Температура від 20 С. Що вища, то краще. Важливо! Вікна зачинені, це обов’язково. Ставимо настінний і зовнішній блоки на поміст, так щоб вентилятор внутрішнього обдував зовнішній. Конденсат відводимо в каналізацію. Спліт-система 9 розміру буде конденсувати вологу з приміщення за нормальних умов продуктивністю 25 літрів на добу.
Оптимальна температура для сушіння штукатурки від 20 градусів і вологістю не вище 60%.
Це дві майже схожі одна на одну функції. Відмінність полягає лише в тому, що в режимі осушення кондиціонер налаштовує вентилятор внутрішнього блоку на мінімальні оберти, знижуючи охолодження приміщення. Волога відводиться через дренажну трубку настінного блоку. Оптимальна вологість для квартири від 30 до 60%. Усі інші кнопки спліт-системи в режимі dry, крім fan, клікабельні.
Висновок: режим осушення та охолодження в кондиціонері є майже однаковими функціями. Тому додавання опції dry є по суті маркетинговим ходом виробників.
Для якісного сушіння приміщень ОРК Сервіс рекомендує використовувати професійні осушувачі, продуктивністю від 50л/добу.
Якщо у вас однокімнатна невелика квартира, то ви можете заощадити і купити бу кондиціонер. Поставити його на поміст по центру приміщення і включити на постійну роботу в режим dry. Потрібен контроль ефективності відведення конденсату у відро. Якщо спліт система не справляється зі своїм завданням і відводить менше 20 літрів рідини на день, беріть в оренду промисловий осушувач повітря.
Промисловий осушувач повітря має набір функцій для автоматичної роботи. Вам потрібно буде лише приїжджати на об’єкт раз на три дні з метою безпеки. Відведення конденсату передбачено як у спеціальний лоток, так і в унітаз через дренажний шланг. Комплектується гігрометром для контролю рівня вологості, дренажною помпою для примусового відведення води. Можна виставити як постійну роботу, так і рівень вологості (60%), за якої агрегат буде відключатися.